Název akce

Paralen SUS 24 mg/ml perorální suspenze 100 ml

Akční cena

119

Běžná cena

155

Popis

Snižuje horečku a tlumí bolest při chřipkových a jiných onemocněních. Ulevuje od bolesti při prořezávání zoubků. Pro děti a kojence od 3 měsíců.

Popis akce

Úvod

 

Léčivý přípravek Paralen SUS se používá ke snížení horečky při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. Dále se používá při mírné až středně silné bolesti různého původu, například při bolestech hlavy, zubů (bolesti provázející prořezávání zoubků), při bolesti zad a bolesti pohybového ústrojí doprovázející chřipková onemocnění. Paralen SUS je určen dětem od 3 měsíců.

 

Dávkování

 

U dětí od 3 měsíců se při léčbě horečky i bolesti používá jednotlivá dávka 10-15 mg paracetamolu/kg tělesné hmotnosti. Podává se podle potřeby v 6hodinových intervalech, interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hodiny, přičemž nesmí být překročena celková denní dávka. Nepodávají se více než 4 dávky během 24 hodin. Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg tělesné hmotnosti u dětí do 6 let, 1 500 mg paracetamolu u dětí od 6 do 12 let s hmotností 21–25 kg a 2 000 mg paracetamolu při hmotnosti 26–40 kg.

 

Použití:

 

Součástí každého balení je stříkačka pro perorální podání o objemu 6 ml, dělená po 0,25 ml, jejíž pomocí lze přesně odměřit dávku.

Obsah lahvičky pečlivě protřepejte (asi 5 sekund).

Lahvička je opatřena dětským bezpečnostním uzávěrem. Otevřete jej tak, že uzávěr stlačíte pevně dolů a odšroubujete proti směru hodinových ručiček.

Zatlačte stříkačku přes těsnicí vložku v hrdle lahvičky do suspenze.

Stříkačku naplňte vytažením pístu požadovaným množstvím suspenze podle značení na stříkačce (ml).

Vyjměte stříkačku z hrdla lahvičky.

Podejte suspenzi dítěti buď vložením konce stříkačky do úst a jemným tlakem na píst, nebo vystříknutím suspenze na lžičku a podáním lžičkou.

Je-li stanovená dávka větší než 6 ml, odměření podle potřeby opakujte.

Po použití opět lahvičku pečlivě uzavřete. Stříkačku omyjte teplou vodou a nechte vyschnout.

Suspenzi je třeba zapít dostatečným množstvím tekutiny (např. voda nebo čaj).

 

Složení

 

Léčivá látka: Paracetamolum. 1 ml perorální suspenze obsahuje paracetamolum 24 mg.

Další složky: natrium-benzoát, kalium-sorbát, sorbitol (E 420), glycerol 85%, xanthanová klovatina, monohydrát kyseliny citronové, sodná sůl sacharinu, jahodové aroma, voda čištěná.

 

Upozornění

 

Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepodávejte tento přípravek bez doporučení lékaře dětem, které trpí jaterním onemocněním a/nebo užívají jakákoliv jiná léčiva obsahující paracetamol. Uchovávejte mimo dosah dětí.

 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Název produktu

Paralen SUS 24 mg/ml perorální suspenze 100 ml

Platnost akce do

31 prosinec 2023